Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
- 15
Rajd klas 4-8🚶♀️🚶🚶♀️🚶
- 11
Wizyta Straży Pożarnej w naszej szkole 🚒👨🚒👩🚒
- 23
Wyjazd grupy "zerówka" oraz "średniaki" do Janczara ❤️
- 74
PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE
11 czerwca dzieci z ZERÓWKI były w bibliotece przy Domu Strażaka w Zaborowie.
Pani Dorotka Goleś przygotowała dla nas teatrzyk Kamishibai "O złotym Jajku", To wyjątkowa forma czytania i przedstawiania, która wzbudziła pozytywną reakcję wśród dzieci. Był wiersz, którego tytuł mówi o treści " Skargi ksiązki", zagadki i wiele innych ciekawych zadań z którymi przedszkolaki świetnie sobie radziły oraz praca 3D BIEDRONKA.
4
XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
W ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, Pani bibliotekarka odwiedziła przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Spotkanie zaczęło się japońskim teatrzykiem Kamishibai. Dzieciom została zaprezentowana bajka pt.: „O złotym jajku” Uli Ziobro. Dla przedszkolaków było to pierwsze spotkanie z taką formą czytania i spotkało się z pozytywną reakcją. Dzieci w skupieniu słuchały i śledziły towarzyszące opowiadaniu ilustracje. Kolejnymi etapami spotkania było rozwiązywanie baśniowych zagadek, zabawa teatralna „Zagraj to”, oraz tak lubiana przez dzieci praca plastyczna.
1
Projekt „Wspieram dzieci w nauce”
Od połowy kwietnia nasza szkoła brała udział w pilotażowym projekcie „Wspieram dzieci w nauce”, którego autorem jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości realizator Programu PROJEKTOR i Programu Stypendiów Pomostowych. Nasza placówka znalazła się w niewielkim gronie ośmiu Szkół Podstawowych, i tym samym została zaproszona do współpracy w ramach pilotażu projektu.
W ramach wsparcia z matematyki nasi uczniowie uczestniczyli w e-korepetycjach, podczas których studenci-wolontariusze pomagali zrozumieć dzieciom trudne zagadnienia matematyczne, jak również wspólnie rozwiązywali zadania domowe.
Podczas zajęć z języka angielskiego studenci-wolontariusze starali się pokazać uczniom, że nauka może być ciekawa i angażująca. Dlatego też opracowana przez nich metoda opierała się na grach RPG - mistrz gry (student) opowiadał historię, a bohaterowie (uczniowie) mierzyli się z różnymi zadaniami,
aby wspólnie przejść całą grę. Jak sami studenci przyznają, metoda ta, nie tylko wspiera dzieci w nauce, ale również pomaga w budowaniu współpracy, uczy podejmowania decyzji i rozwija kreatywność.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim studentom-wolontariuszom, którzy zechcieli poświęcić nam swój cenny czas i zaangażować się w zajęcia z naszymi uczniami.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Małgorzaty Węglińskiej - koordynatorki projektu, jak również do Pani Anny Bester, Moniki Siemieniuch, Martyny Radziszewskiej, Pauliny Maciejewskiej, Urszuli Muszyńskiej oraz Gabrieli Młynarskiej.
Zawody naszych rodziców
W minionym tygodniu najmłodsza grupa omawiała temat związany z zawodami. Dzieci opowiadały o zawodach swoich rodziców, rozwiązywały różne zagadki, śpiewały rymowanki oraz pięknie kolorowały.
Omawiając zawód ogrodnika grupa średniaków posiała rzeżuchę, o którą dbała przez kolejne dni.
Odwiedziliśmy Panią Lucynę Sanecką, która opowiedziała nam o zawodzie krawcowej Każdy miał okazję zobaczyć jak wygląda pracownia krawiecka. W naszej szkole zawędrowaliśmy również do miejsca wcześniej dla nas mało znanego Pan Andrzej Czech opowiedział nam na czym polega zawód konserwatora. Każdy miał okazję poznać tajniki jego pracy. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Lucynie Saneckiej oraz Panu Andrzejowi Czechowi za poświęcony nam czas.
22
BARWY NARODOWE
Ostatnie dni kwietnia minęły „Zerówce“ w barwach biało-czerwonych, oczywiście za sprawą min. świąt majowych.
Rozmawialiśmy o powstaniu naszego państwa, symbolach narodowych oraz wyjątkowości bycia Polakami.
Przystąpiliśmy do konkursu OK w Czudcu, wykonując z dziecięcych, odbitych dłoni piękną flagę, za którą otrzymaliśmy równie piękną flagę narodową oraz przepyszne łakocie.
Z.K.
4
Średniaki świętują
- 1
Przez najbliższe 2 tygodnie w naszej szkole będzie trwała akcja zbiórki na rzecz Domu Dziecka w Stalowej Woli. Zachęcamy do wzięcia udziału.
Do wiadomości
Szkoła posiada Elektroniczną Skrzynkę Podawczą o nazwie Skrytka_ESPadres/SPZaborow/SkrytkaESP
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI SZKOŁA PODSTAWOWA w ZABOROWIE
DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Zaborowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Zaborowie http://spzaborow.edupage.org
Data publikacji strony internetowej: 2019-09-21.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-01-25.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu pewne dokumentny opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł;
- są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiło wpływ na ich docelową treść oraz kształt;
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji;
- opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej;
- załączniki w postaci skanów dokumentów np. w formacie pdf nie są dostosowane do osób niepełnosprawnych;
- na stronie znajdują się zdjęcia, które nie zawsze posiadają opisy alternatywne, co zawiera fotografia, napisy te są sukcesywnie dodawane do starszych zdjęć;
- brak audiodeskrypcji dla materiałów multimedialnych przesłanych przez podmiot zewnętrzny.
Data sporządzenia deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-10-23.
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-02-19.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab. Do wyszukiwarki można się przenieść za pomocą skrótu ‘/’.
Mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące oraz nie korzystające z technologii asystujących:
- zmiana wielkości czcionki
- zmiana kontrastu
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Alina Rykała, e-mail:spzaborow@czudec.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 17-277-13-48. Tą samą drogą można składać wnioski
o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dane teleadresowe siedziby Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego
w Zaborowie:Zaborów 99
38 -100 Strzyżów
Tel. 17-277-13-48
e-mail: spzaborow@czudec.pl
Dostępność architektoniczna
- Do budynku Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Zaborowie prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy. Ponadto są jeszcze dwa wejścia jedno od strony sali gimnastycznej - dostępne dla uczniów i pracowników oraz drugie wejście z sali gimnastycznej – które jest dostępne sporadycznie, w określonej sytuacji.
- Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi.
- W budynku na każdym poziomie (parter i piętro) znajduje się korytarz. W budynku są schody i nie ma wind.
- W budynku nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych.
- Na terenie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Zaborowie znajduje się parking dla samochodów osobowych.
- Do szkoły nie może wejść osoba z psem asystującym.
- W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
Kontakt dla osób doświadczających trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się
Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2017 r. poz. 1824), Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Zaborowie udostępnia osobom doświadczającym trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się następujące formę kontaktu:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Zaborowie , 38-120 Czudec,
tel. 17-277-13-48,
e-mail: spzaborow@czudec.pl
Osoba odpowiedzialna za dostępność w Szkole Podstawowej im. Stanisława Konarskiego
w Zaborowie:Alina Rykała- dyrektor szkoły
tel. 17-277-13-48,
e-mail: spzaborow@czudec.pl
Załączniki:
Wizyta pszczelarza u przedszkolaków
Spotkanie z panem Grzegorzem Szczygłem – pszczelarzem z przedszkolakami. Dziś w przedszkolu było słodko i ciekawie. Wszystko za sprawą opowieści o pracowitych pszczółkach, które dla nas wszystkich wykonują niesamowitą pracę. Było wiele ciekawostek o życiu w ulu, pokaz sprzętu wspomagającego pracę pszczelarza oraz smakowanie miodu.
3
Spotkanie z Panem Grzegorzem Szczygłem-Mistrzem Pszczelarstwa
W dniu 20 maja odbyło się spotkanie z Panem Grzegorzem Szczygłem-Mistrzem Pszczelarstwa. Dzieci miały okazję zobaczyć strój pszczelarski, pieżgę, plastry miodu i wiele ciekawych atrybutów pszczelarskich. Dowiedziały się jak żyją pszczoły, poznały ich nazwy oraz zwyczaje. Każdy mógł posmakować miodu. Zajęcia były bardzo kreatywne i pouczające.
6
Dziś w przedszkolu był Dzień Kobiet. Nasi chłopcy zaśpiewali sto lat dla wszystkich kobiet małych i dużych❤️💐🌸💮🏵️🌹🥀🌺🌻🌼🌷❤️
- 2
Zarządzenie Wójta Gminy Czudec w sprawie terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Czudec na rok szkolny 2021/2022
Czekając na wiosnę...
Ostatni dzień zimy w Zerówce był pełen atrakcji dla dzieci. Rankiem otrzymały nagrody za wykonane pisanki na konkurs OK w Czudcu "Palmy i pisanki wielkanocne". Po śniadaniu poszliśmy na spacer do biblioteki w Domu Strażaka W Zaborowie. Szukając odpowiedzi na pytanie "Kiedy jest wiosna" przedszkolaki wysłuchały opowiadania Fenka, rozwiązywały zagadki, układały obrazki wiosennych kwiatów, pór roku oraz wykonywały hiacynty, które zdobią sale przedszkolną. Czekamy zatem na wiosnę...
23
Muzyka jest wokół nas
"Czym jest muzyka? Nie wiem. Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd. Może mostem zaklętym po którym instrumenty przeprowadzają nas."
Ludwik Jerzy Kern.
Spotkanie z Januszem Dobkiem, muzykiem, pracownikiem Ośrodka Kultury w Czudcu, członkiem Kapeli w Czudcu i kierownikiem artystycznym, który o muzyce wie prawie wszystko. Zaprezentował dla nas wiele instrumentów. Dzieci miały okazję poznać ich wygląd, budowę a także samodzielnie spróbować na nich grać.
13
WALENTYNKI 💕💖💕
Walentynki dzień miłości i życzliwości. Dzieci z najmłodszej grupy ubrane w czerwony kolor obchodziły Walentynki. Zajęcia były w całości poświęcone tej tematyce. Dzieci dobierały się w pary po odnalezieniu drugiej połówki serca, szukały przedmiotów w czerwonym kolorze, rysowały serduszka i budowały szeregi. A dla każdego przedszkolaka była słodka walentynka.
8
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Wszystkie