Gamifikacja w edukacji to nadanie jakiejś aktywności charakteru gry po to, by podnieść motywację uczniów do jej wykonywania. Na lekcji historii uczniowie utrwalali wiedzę dotyczącą wojen prowadzonych w XVII wieku. Gra planszowa wzorowana na popularnym "chińczyku" zmotywowała, zaangażowała, wywołała emocje i sprawiła dużo dobrej zabawy w klasie 6.
Gry planszowe na lekcji historii
Bezpieczni w sieci
24 stycznia przedszkolaki w ramach projektu „Ferie z kulturą” realizowanego przez D.K. „Sokół” w Strzyżowie wzięły udział w warsztatach twórczych oraz szkoleniu „Bezpieczni w sieci - jeśli ktoś zaczepi mnie powiem tacie, powiem mamie i nic złego się nie stanie.”
13
Elektroniczne zestawy konstrukcyjne
Na zajęciach rozwijających kreatywność uczniowie klasy 8 przy użyciu zestawów konstrukcyjnych Boffin zbudowali: sztuczne ognie, projektor, dzwonek, syrenę, latarnię morską, koło wodne, wentylator i wiele więcej. Uczniowie mieli również możliwość wymyślania i składania własnych projektów.
15
"Jedna jest tylko taka noc..."
- 66
Długopisy 3D - uruchom swoją wyobraźnię!
Klasa 5 podczas zajęć z panią Pelc mogła rozpocząć swoją przygodę z innowacyjną technologią 3D! Uczniowie mieli możliwość przy użyciu długopisów 3D kreowania obrazów przestrzennych. Powstały kolorowe i trwałe przedmioty w różnych wymiarach. Praca z długopisami 3D wyglądała niczym jak magia, naciskając przycisk uczniowie kreowali tak naprawdę z niczego w powietrzu postacie, obrazy bądź przedmioty.
7
'English Special Days'🎅🌲🎅🌲
W ostatnim tygodniu zajęcia świąteczne w ramach Ogólnopolskiego projektu Edukacyjnego z języka angielskiego 'English Special Days' dobiegły końca. Dzieci powtórzyły poznane słownictwo, zagraliśmy w - memory game oraz 'I have who has'. Na zakończenie oglądaliśmy film po angielsku o świątecznych tradycjach w Wielkiej Brytanii. #BusyBee#
#„Gdzie jest Mikołaj?”#🎅
Od 11 do 20 grudnia uczniowie naszej szkoły z klasy VI oraz VIII brali udział w Ogólnopolskim świątecznym projekcie #„Gdzie jest Mikołaj?”# organizowanym przez wydawnictwo MAC Edukacja. Każdy z uczniów podczas 10 dniowej grywalizacji zmagał się z różnego rodzaju zadaniami dotyczącymi wielu zagadnień, min. muzyki, geografii, przyrody, matematyki, plastyki, itp.
Zagadki wymagały od uczniów umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł, logicznego myślenia oraz wyciągania wniosków.
W tym roku w grywalizacji wzięło udział 120 szkół z całej Polski i była to rekordowa, pod względem liczby uczniów edycja. Nasi uczniowie uplasowali się na 30 miejscu w rankingu szkół.
Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa za poświęcony czas, często w swoje wolne wieczory.
Z pewnością za rok również będziemy szukać Świętego Mikołaja.
MISJE PARAFIALNE
Drugi dzień misji upłynął w atmosferze świętości. Uczniowie i nauczyciele przebierali się za swoich świętych patronów, a potem w pochodzie udali się do kościoła. Ksiądz misjonarz przybliżył nam historię św. Mikołaja, a nastepnie miało miejsce spotkanie świętych ze Świętym Mikołajem. Radości było co nie miara.
42
MISJE PARAFIALNE
Wczoraj rozpoczęliśmy misje parafialne prowadzone przez ksiedza Jana. W czasie naszego adwentowego czekania towarzyszy nam św. Rita, której postać przybliżył nam ksiądz misjonarz. Na jej przykładzie wyjaśnił nam jak my możemy starać się na codzień być świętymi.
W pierwszym dniu misji szkolnych oglądaliśmy również film o świętej.
TEDDY BEAR DAY # ENGLISH SPECIAL DAYS #
To już nasz kolejny rok, jak bierzemy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacjnym # ENGLISH SPECIAL DAYS #
Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od świętowania Dnia Pluszowego Misia. Dzieci utrwaliły kolory, części ciała jak również liczebniki. Wszyscy pięknie zaśpiewali piosenkę I LOVE MY TEDDY BEAR oraz ulubioną HEAD SHOULDERS KNEES AND TOES
42
Dzień Pluszowego Misia🐻🐻
25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Przytulanka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Z tej okazji bibliotekarki z Biblioteki Publicznej i Szkolnej w Zaborowie zorganizowały zajęcia dla przedszkolaków. Pani Renata zapoznała dzieci z historią pluszowego misia oraz przedstawiła poczet misiów, które podbiły świat. Następnie maluchy wspólnie bawiły się i tańczyły z Misiem Dorotką. Nie zabrakło tak lubianych przez dzieci zagadek oraz misiowej kolorowanki. Po wyczerpujących zabawach uczestnicy spotkania posilili się „małym co nieco”.
Serdecznie dziękuję dzieciom i Paniom za udział w spotkaniu, a Pani Renacie Czech za miłą współpracę.
28
🌞🌝🌞23 listopada Szkolny Dzień Życzliwości
23 listopada obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości - dzień pełen uśmiechów, miłych słów i pozytywnych emocji. Nasza szkoła została udekorowana wesołymi minkami, cytatami o życzliwości i wieloma pozdrowieniami. Drzwi każdej sali przyozdobiły ,,drzewka życzliwości” stworzone przez poszczególne klasy.
Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami ubrani byli na żółto ( kolor optymizmu i radości) lub posiadali żółte akcenty ubioru, a także dumnie prezentowali samodzielnie wykonane kotyliony -uśmiechnięte buźki/ słoneczka.
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w szkolną akcję życzliwości. Pamiętajmy, że bycie życzliwym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości , nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Bądźmy życzliwi na co dzień!!!
10
Dobble z klasą 6
Gramy od zarania dziejów. Grywali dziadkowie, grywają nasze dzieci. Wraz z uczniami klasy 6 stworzyliśmy karcianą grę edukacyjną Dobble w której za pomocą symboli utrwalimy wiedzę zdobytą na lekcjach historii w trochę inny sposób.
Gra terenowa w naszej szkole
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze terenowej, przygotowanej przez Pana Kamila Stolarskiego-nauczyciela historii, "Znam swoją szkołę". Uczniowie dostali karty pracy na których zostały umieszczone fragmenty architektoniczne szkoły. Zadanie polegało na ich odnalezieniu i opisaniu na karcie. Celem gry była integracja, umiejętność pracy w grupie a także ćwiczenie na spostrzegawczość.
12
Lekcja historii
Mapa to jeden z ważniejszych środków dydaktycznych stosowanych na lekcji historii. Metodą aktywizująca uczniów są puzzle edukacyjne IV rozbiór Polski. Uczniowie klasy 8 ułożyli mapę Polski z 1939 roku a następnie wykorzystując karty informacyjne lokalizowali miejsca na nich umieszczone.
5
Andrzejki🎉🥰💃🕺🥰🎉
21 oraz 22 listopada nasi uczniowie miło spędzili czas na zabawie andrzejkowej. Wspólnie z wychowawcami przygotowali poczęstunek, nie zabrakło również słodkości od Rady Rodziców.
18
Akademia z okazji 11 listopada #szkoladohymnu#
- 35
Dzień Postaci z Bajek😊🦉🦸♂️🧙♂️🧙♀️🧚♀️🧜♀️🐷
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek bibliotekę odwiedziły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Pani Sowa przeczytała bajkę pt.: „Puchatkowe zaklęcie”, a dzieci świetnie odgadywały przygotowane dla nich bajkowe zagadki. Wspólnie bawiliśmy się w zabawy ruchowe takie jak: bajkowe postacie, zatrute jabłko, uwaga wilk oraz buty dla kota. Następnie dzieci zamieniły się w Kopciuszka i miały za zadanie oddzielić kaszę od fasoli, jest to świetna zabawa, która rozwija sprawność manualną dziecka. Na zakończenie spotkania przedszkolaki pięknie pokolorowały bajkowe postacie. Pamiętajmy, że to święto jest dobrą okazją, by wspólnie z dzieckiem sięgnąć po ulubione bajki.
Dziękuję dzieciom oraz Paniom Magdalenie Pilch oraz Alicji Chmurze za udział w spotkaniu.
24
Wyprawki czytelnicze
Uczniowie klasy 1 otrzymali "Wyprawki czytelnicze" przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", ktorej celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zapraszamy pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.
Lekcja biblioteczna z klasą III
W dniu 25 października odbyła się lekcja biblioteczna z klasą III ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Trzecioklasiści poznali jak funkcjonuje biblioteka, czym różni się od księgarni, jakie książki można w niej wypożyczyć i czym zajmuje się bibliotekarz. Uczniowie wysłuchali informacji o rodzajach katalogów, jakie znajdują się w bibliotece (alfabetyczny, rzeczowy i tytułowy). Zostali zapoznani z rozmieszczeniem księgozbioru oraz dowiedzieli się jakie informacje zawarte są na karcie katalogowej. W celu utrwalenia wiadomości uczniowie samodzielnie opracowali kartę katalogową dla wybranej przez siebie książki, a na zakończenie nauczyli się wyszukiwać książek na półkach.
Serdecznie dziękuję uczniom oraz Pani Jolancie Tutak za udział w spotkaniu.
7
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Wszystkie