XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dnia 15 listopada 2024 roku w naszej szkole odbył się konkurs z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem wydarzenia było zachęcenie uczniów do utrwalenia znajomości tabliczki mnożenia, a także promowanie matematyki jako ciekawej i przydatnej dziedziny wiedzy. Koordynatorem konkursu była nauczycielka matematyki, Jolanta Pelc przy wsparciu nauczycieli: Pani Bożeny Gwiżdż, Pani Elżbiety Szeli, Pani Katarzyny Błażej i dyrekcji szkoły. W tym dniu egzaminatorami byli sami uczniowie z klasy 8 w składzie: Julia Wolska, Magdalena Ziobro i Amelia Moskwa.
Konkurs matematyczno-informatyczny "InstaLogik"
Uczniowie kl. IV-VIII pod kierunkiem Pani Jolanty Pelc wzięli udział w I etapie konkursu matematyczno-informatycznego "InstaLogik". Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
📜 Bogowie Olimpu w naszej szkole! 🏛️
Uczniowie klasy 5 w ramach podsumowania wiedzy o starożytnej Grecji postanowili wcielić się w greckich bogów! Przyszli na zajęcia w przygotowanych przez siebie przebraniach, a każdy z nich opisał swoją postać w kilku zdaniach. Było wszystko – od majestatycznego Zeusa z piorunami, przez mądrą Atenę, aż po nieustraszonego Aresa. Dzięki temu niezwykłemu zadaniu, historia ożyła na naszych oczach!
🔍 Zawód archeologa odkryty! 🏺
Razem z uczniami klasy 4 zgłębialiśmy tajniki pracy archeologa na lekcjach historii! Dzięki specjalnie przygotowanej skrzyni z ukrytymi artefaktami, uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy przeszłości. Wykorzystując odpowiednie narzędzia, wydobywali eksponaty, a następnie katalogowali je na specjalnie przygotowanej karcie pracy. Niektóre przedmioty były uszkodzone, inne wymagały starannego złożenia – każde odkrycie przynosiło nowe wyzwania i emocje!
(...)Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno, każde dziecko dziś woła: To polski dom, polska szkoła!...
Uroczysta akademia z okazji Święta odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem wychowawców.
25
"Edukacja z wojskiem. Edycja II"
Dzisiaj uczniowie klasy 7 mieli okazję wziąć udział w programie edukacyjno-obronnym "Edukacja z wojskiem. Edycja II". Główny celem tego programu jest popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych.
🍀EKO POZDROWIENIA Z GMINY CZUDEC🍀
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez Urząd Gminy w Czudcu. Celem konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej, zachęcenie do dbania o środowisko, jak również rozwijanie talentów plastycznych. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę ekologiczną, plastyczną w formie zakładki do książki. Miło nam poinformować iż uczennica klasy 2 – Nadia Bryda zdobyła III miejsce w swojej kategorii wiekowej Gratulujemy!!!
Projekt "Wspólnie mocniejsi"
Klasa VI przystąpiła do 2 edycji projektu „Wspólnie mocniejsi - uczymy się przez integrację”. Uczniowie podczas zajęć obejrzeli prezentację multimedialną na temat dyskryminacji, jej różnych formach oraz o tym jak możemy jej przeciwdziałać. Krótki film ukazał im dlaczego dyskryminacja jest problemem oraz jakie mogą być jej skutki dla osoby, która jej doświadcza. Następnie w grupach dyskutowali o formach dyskryminacji, które mogą wystąpić w szkole i wspólnie zapisywali swoje pomysły jak temu zapobiegać.
SPEKTAKL TEATRALNY „MIKOŁAJEK”
WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO DOMU KULTURY W STRZYZOWIE NA SPEKTAKL TEATRALNY „MIKOŁAJEK”.
25 pazdziernika obfitował w Zerówce w rozmaite wydarzenia. Wyjazd pociągiem do teatru w Strzyżowie to spacer w „eskorcie” pracowników Budimeksu, przejazd pociągiem (wiele dzieci pierwszy raz miało taka okazję), spektakl Mikołajek, który dzieci oglądały z wielkim zainteresowaniem, zabawy na placu zabaw oraz droga powrotna do szkoły. Przedszkolaki były bardzo grzeczne, bardzo. W teatrze zdjęć robić nie można, ale w pociągu ….
🎺🎷Lekcja muzyki na żywo🎺🎷
Uczniowie naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w "lekcji muzyki na żywo", która została przeprowadzona przez wspaniałych nauczycieli ze szkoły muzycznej YAMAHA. Bardzo dziękujemy za wizytę, przekazane cenne informacje i nie możemy doczekać się już kolejnej lekcji.
6
🍁🍂🍁Warsztaty tworzenia dyni 🎃😍🎃
Wczoraj w naszej szkole odbyły się warsztaty tworzenia dyni. Zajęcia przeprowadziła Pani Natalia Sanecka - sołtys wsi Zaborów, która przekazywała dzieciom cenne wskazówki dotyczące wykonania jak najpiękniejszej dyni Bardzo dziękujemy Pani Natalii za poświęcony nam czas i serdecznie zapraszamy
24
Bezpieczeństwo NA DRODZE
W imieniu całej społeczności naszej szkoły pragnę serdecznie podziękować naszym fundatorom Wójtowi Gminy Czudec Panu Andrzejowi Ślipskiemu oraz Kierownikowi Firmy BUDIMEX za przekazanie odblasków, które są nieocenionym wsparciem w zapewnieniu bezpieczeństwa naszych uczniów. Serdecznie dziękuję Pani Sołtys oraz Komendzie Powiatowej Policji w Strzyżowie za zaangażowanie i inicjatywę.
DZIEŃ NAUCZYCIELA
W Dniu Nauczyciela chcemy życzyć przede wszystkim uśmiechu na twarzy, satysfakcji z wykonywanej pracy i dumy z sukcesów uczniów! Wszystkiego co najlepsze!
27
🎲🎲Dzień Gier Planszowych🎲🎲
W dniu 9 października 2024 r. z okazji Dnia Gier Planszowych Pani bibliotekarka odwiedziła klasę III ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Przygotowała dla nich wyjątkową grę pt.: „Co już wiemy i umiemy w zabawie prezentujemy”. Zadania jakie czekały na dzieci to: niedokończone fragmenty, baśniowe zagadki, gimnastyka, poprawna pisownia wyrazów i wiele, wiele innych. Trzecioklasiści świetnie poradzili sobie ze wszystkimi wyzwaniami. Gra okazała się bardzo emocjonująca i trzymająca w napięciu do ostatniej chwili, ponieważ nie zabrakło żółtych pól - cofasz się do tyłu czy czarnego – wracasz na start.
🐱🐻❄️🦊Światowy Dzień Zwierząt🦔🐿🦉
W dniu 7 października 2024 r. Pani bibliotekarka odwiedziła klasę I ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Spotkanie zaczęło się od doświadczenia – dlaczego niedźwiedzie polarne nie marzną?Następnie porównaliśmy niedźwiedzia polarnego i brunatnego. W czasie zajęć nie zabrakło wykreślanki wyrazowej. A na zakończenie pierwszaki wykonały Lapbooka, czyli samodzielnie tworzoną “książkę”. Lapbook zapewnia przyjemność podczas tworzenia i przy okazji ułatwia zapamiętywanie informacji. Kreatywność podczas tworzenia lapbooków sprawia, że dzieci szybciej się uczą, a sam proces nauki staje się przyjemnością, a nie uciążliwością.
Godziny dzwonków
Wtorek 11.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychMapa